Jdi na obsah Jdi na menu
 


            Westík je velmi náročný na péči o srst. Měl by se každý den kartáčovat a 2krát týdně rozčesávat hřebenem. Koupat by se měl jen minimálně a jen v nejnutnějších případech, aby si zachovat svou drsnou a pevnou strukturu srsti. 4kát do roka se musí trimovat (trimování je odborná úprava srsti u drsnosrstých teriérů. Není to stříhání, ale vytrhávání odumřelé srsti).

Mnozí lidé dělají chybu, že svého westíka netrimují, ale ostříhají ho strojkem, je to pro ně levnější a méně pracné. Bohužel si neuvědomují, že srst ztrácí kvalitu a westík je náchylnější k nemocem, protože trimovaná srst chrání westíka před nepříznivým počasím.

Uši musí být čisté. Odstraňujte maz a zbytečné chloupky a potom uši čistěte vatovým tamponem a prostředkem na čištění uší nebo ušním práškem, který se vyrábí speciálně pro psy. Dávejte velký pozor na známky infekce a na špinavou drolivou hmotu ušního mazu. Když si pes vytrvale škrábe ucho nebo třese hlavou, většinou jde o signál, že něco není v pořádku. Cítíte-li z uší nepříjemný pach, je to jasné znamení infekce anebo je ucho ucpáno mazem. V tom případě se poraďte s veterinářem.

Stříhání drápků je rutinní součástí úpravy psů. Westík si na stříhání drápků musí zvyknout od raného mládí. Nejde jen o to, že pak drápky vypadají hezky, nýbrž také o to, že dlouhé drápky mu mohou ublížit při skákání nebo když se bezděčně škrábne. Dlouhý drápek se může strhnout a potom silně krvácí. Dokonce může způsobit deformaci tlapky. Psovi byste měli ostříhat drápky, když při chůzi ťukají o podlahu. Při stříhání drápků dejte pozor, abyste westíkovi nestříhli do lůžka, protože westík má drápky černé je to těžké rozpoznat, kde má lůžko.
Obrazek